loading...

مطب دندانپزشک اریا

دندانپزشک اریا برای انجام ایمپلنت ارتودنسی کامپوزیت پرکردن دندان پل زدن و سایر خدمات دندانپزشکی

اخبار دندانپزشکیبا این روش ها هزینه دندانپزشکی را کاهش دهید !


مراقبت از دندان ها نه تنها میتواند براي زيبايي هر كس مهم باشد بلكه از هزينه هاي اضافه مانند كشيدن دندان هاي پوسيده پر كردن وهزينه هاي سنگين تر جلوگيري ميكند با انجام چند نكته ساده ميتوانيد از بروز مشكلات دنداني جلوگيري كنيد و  هزینه دندانپزشکی را کاهش دهید ادامه مطلب


نحوه بهبود دندان شکسته

تاج بازدید : 66 دوشنبه 15 شهريور 1400 : 17:28 نظرات ()

روش های ترمیم دندان شکسته

روش های پیشنهادی مربوط به معالجه و بهترین روش ترمیم دندان شکسته به علت و میزان آسیب و پوسیدگی دندان بستگی دارد. در اینجا چند روش که دندانپزشکان برای ترمیم دندان شکسته استفاده می کنند را توضیح می دهیم.

روش باندینگ

 حال اگر نتوانستید با روش اول اقدام به ترمیم دندان شکسته نمایید می توانید از روش باندینگ استفاده نمایید. باندینگ یا پر کردن دندان روش ساده ایست که با کمک آن به وسیله مواد مخصوص دندان را به شکل اولیه پر می کنند.

فرق باندینگ با پر کردن در نوع مواد مصرفی می باشد. برای باندینگ که معمولا برای دندان های جلو انجام می شود از نوعی رزین مخصوص پر کردن دندان استفاده می شود. این رزین همرنگ دندان می باشد و کاملا شبیه به دندان طبیعی خود شما خواهد شد.

ترمیم دندان شکسته با ونیر

از جمله روش های ترمیم دندان شکسته می تواند استفاده از روکش باشد. اگر دندان شکسته شده بر اثر پوسیدگی باشد می توان با کمک روکش قسمت های آسیب دیده را برداشت و از قسمت های باقی مانده دندان با روکش استفاده نمود.


استفاده از ونیر ها

روش دیگر که می تواند بسیار در زیبایی ظاهر دندان های شما نیز کمک کننده باشد استفاده از ونیر ها می باشد ونیر ها به عنوان یک پوشش به دندان ها متصل می شوند و می توانند بر روی یک دندان و یا چند دندان قرار بگیرند. عمر مفید این ونیر ها در صورت استفاده صحیح چیزی حدود سی سال می باشد.

روش تاج !

باز هم برای ترمیم دندان شکسته روش های دیگری نیز وجود دارد که می تواند به عنوان یکی از روش های خوب به تاج اشاره نمود. از این روش در مواردی استفاده می شود که شکستی دندان بسیار شدید می باشد و در عین حال می خواهیم تا حد امکان دندان را حفظ نیز بکنیم.

تاج به عنوان یک کلاهک بر روی دندان قرار می گیرد و برای هر بیمار نیز به صورت سفارشی متناسب با رنگ دندان هایش ساخته می شود.


نکات مهم ترمیم دندان شکسته

اگر دندان شکسته ای دارید ور به هر دلیل نمی خواهید به دندان پزشک مراجعه نمایید بهتر است بدانید که این کار باعث به وجود آمدن مشکلات جدی برای سایر قسمت های بدن شما نیز می شود. حضور یک دندان شکسته باعث آسیب به لبها، زبان و داخل گونه های نیز می شود.

همچنین با وجود درد در دندان مطمئنا نمی توانید غذای خود را کاملا بجوید که همین اتفاق نیز باعث به وجود آمدن مشکلات معده برای شما خواهد شد. پس به خاطر داشته باشید دندان شکسته شما می تواند با روش های بسیار ساده ای ترمیم شود پس در انجام عملیات دندانپزشکی مناسب کوتاهی نکنید.

کانتورینگ دندان از روشهای ترمیم دندان شکسته

اگر شکستگی بسیار جزئی و کوچک باشد کار ترمیم دندان شکسته شامل گرد کردن و شکل دادن لبه های تیز دندان و صیقل دادن و صاف کردن آن به طوریکه با سایر دندانها همخوانی پیدا کند و شکستگی دندان از نظر زیبایی طبیعی جلوه کند.

روش پر کردن یا چسباندن دندان شکسته

در این روش ترمیم دندان شکسته  از مواد دندانپزشکی مخصوص استفاده می شود  و در قسمت شکستگی یا ترک قرار می گیرنداین مواد می تواند امالگام یا کامپوزیت یا گلاس اینومر و غیره  باشد  و سپس توسط دندانپزشک آن را هم راستا با سایر دندانها فرم و شکل می دهد، بعد از آن مواد سفت و سخت می شود تا دندان شکسته طبیعی تر به نظر آید.

روکش برای ترمیم دندان شکسته

روکش کردن دندان یکی از روشهای ترمیم دندان شکسته است که معمولا  برای هر بیمار به طور اختصاصی ساخته می شوند تا بتوانند جایگزین قسمت شکسته دندان باشند و در این حالت قسمت های پایه و ساختار اصلی دندان سالم باقی می ماند. در این روش ، یک تاج دندان مصنوعی جزئی یا کامل ساخته می شود و سپس به دندان وصل می شود تا استحکام بیشتری داشته باشد و تا حد ممکن دندان طبیعی را حفظ کند. اغلب برای اطمینان از موفقیت در ترمیم دندان شکسته درمان کانال ریشه نیز لازم است.

درمان کانال ریشه روش ترمیم دندان شکسته

برای صدمات شدیدتر، وقتی که ساختار داخلی (پالپ) دندان آسیب دیده است، می توان با روند تمیز کردن و پر کردن، ریشه طبیعی دندان را نجات داد. با حفظ ریشه طبیعی دندان، تاج و مینای طبیعی دندان به طور کلی ضعیف شده و نیاز به تعبیه یک تاج مصنوعی وجود دارد.

کشیدن دندان راه حل نهایی برای ترمیم دندان شکسته

برای دندانهای بسیار آسیب دیده که توسط هیچ یک از روش های ترمیم دندان شکسته که در بالا ذکر شد امکان نجات آنها وجود نداشته باشد کشیدن دندان آخرین گزینه ممکن است. کشیدن دندان منجر به ایجاد شکاف و فاصله بین دندان ها خواهد شد. برای حفظ سلامت لثه و زیبایی لبخند و افزایش اعتماد به نفس شما نیاز به نوعی از دندان مصنوعی در این زمان احساس می شود. در این مواقع از روش های کاشت و ایمپلنت دندانی برای ترمیم دندان شکسته استفاده می شود.

سوالات متداول ترمیم دندان شکسته

1-اگر دندان به طور ناگهانی شکسته شد چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

اگر تمام دندان شما شکسته شد ولی ریشه های دندان سالم بود بلافاصله دهان خود را با آب بشویید و دندان شکسته را در یک ظرف کوچک شیر، آب یا سرم نگهداری کنید. در صورت خونریزی با اعمال فشار خونریزی را متوقف کنید و اگر خونریزی بیش از حد است به اورژانس مراجعه کنید.

2-اگر دندان شکسته لبه های تیز ایجاد کرد چه اقدامی مناسب است؟

اگر دندان شکست و لبه های تیز دندان ناراحت کننده بود و باعث زخم شدن زبان شد می توانید آن را با آدامس، گاز یا موم بپوشانید. اگر درد زیادی را احساس می کنید، یک داروی ضد درد را امتحان کنید یا برای کاهش درد از کمپرس سرد استفاده کنید.

3-آیا دندان شکسته یا ترک خورده خود به خود ترمیم می شود؟

برخلاف استخوان های اسکلت بدن دندان ها در صورت آسیب به استخوان نمی توانند خود را ترمیم کنند و باید از اقدامات پزشکی برای ترمیم دندان شکسته استفاده شود.

4-اگر دندان شکسته ترمیم نشود چه عوارضی دارد؟

در بعضی موارد شکستگی و ترک دندان بسیار ناچیز است به طوری که فرد متوجه آن نمی شود و فقط با عکسبرداری تشخیص داده خواهد شد. در این مواقع خطری بیمار را تهدید نمی کند. اما در صورتیکه شکستگی واضح باشد و بدون درمان رها شود باعث آسیب به ریشه دندان در اثر پوسیدگی دندان خواهد شد.

5-آیا دندان شکسته شده دچار عفونت می شود؟

در صورت عدم ترمیم دندان شکسته، امکان ورود راحت تر باکتری ها به ریشه دندان در جایی که اعصاب و رگ های خونی وجود دارند تسهیل می شود. پس از رسیدن عفونت به قسمت اعصاب دندان، بیمار دچار علائم دندان درد و حساسیت شدید دندان ها می شود.

درد دندان در شب چرا بیشتر میشود + را درمان

تاج بازدید : 50 دوشنبه 15 شهريور 1400 : 17:15 نظرات ()

چرا درد دندان در شب ها بیشتر میشود + درمان سریع درد دندان شبانه

حتما برای شما پیش آمده که درد دندان شبانه داشته اید اما در صبح این مشکل حل شده در اینجا هم نکاتی درباره اینکه چگونه درد دندان در شب ها ایجاد نشود میگوییم و هم درباره چگونگی ایجاد درد و مراقبت های دندان صحبت خواهیم کرد.

من خودم بشخصه کاملا متوجه میشود بعد از 2 ال 3 روز که خوب مسواک نمیزنم یا وقتی غذایی خورده ام که میدانم لای دندانم گیر کرده و نخ دندان نمیکنم , بعد از چند رز دندان درد سراغم میآید. اما همه درد ها شبیه به هم نیست و علت های مختلفی دارد.

متاسفانه این درد بسیار کلافه کننده است و یکی از بزرگ ترین سختی هایش ، این است که به پزشک دسترسی ندارید.

اما در جواب سریع به اینکه :

چرا درد دندان در شب بیشتر میشود

برای درد دندان شبانه باید گفت به دلیل اینکه شب ها ما دراز میکشیم و فشار خون در ناحیه دهان و لثه دندان ها افزایش میابد و در صورتی که مشکلات زمینه ای دندان داشته باشیم این درد بیشتر میشود به عبارت دیگر

 با دراز کشیدن ما فشار ناحیه سر افزایش می یابد. در حالت ایستاده به دلیل جاذبه زمین و فشار خون مقداری فشاری در عروق ناحیه سر و گردن وجود دارد و با دراز کشیدن ما فشار داخلی رگها افزایش می یابد به همین خاطر فشار داخلی عروق موجود در ناحیه اتاق پالپ (اتاق مخصوص عروق و اعصاب داخل دندان ها) افزایش می یابد. این اتاقک در اطراف بافت سخت دندان قرار دارد و به جز عروق خون رسان ، اعصاب دندان نیز در این اتاقک وجود دارد. در حالت درازکش وقتی فشار بر روی عروق بیشتر می شود، بر روی اعصاب مجاور نیز فشار وارد شده و احساس درد در دندان به وجود می آید.

علت درد دندان به صورت عمومی چه هست ؟

به صورت عمومی درد دندان به دلایلی مانند گیر کردن غذا لای دندان افزایش جریان خون هنگام دراز کشیدن پوسیدگی دندان عفونت سیسنوسی و ... ایجاد میشود

1ساده ترین و رایج ترین علتی که برای این موضوع شناخته می شود ، گیر کردن باقیمانده غذا بین لثه‌ها و دندان‌ها است. پوست سیب ، پفک ، آجیل یا تخمه می تواند جزء مواد غذایی باشد که با گیر کردن لای دندان ، درد بیشتری را ایجاد می‌کند که با مسواک زدن و نخ دندان از بین می رود.

2. بسیاری از افراد ، شب ها دندان قروچه می کنند ؛ مخصوصا زمانی که استرس بیش از حد بالایی دارند. اگر عادت به دندان قروچه دارید ، پس شب یا صبح ها منتظر سوزش فک یا دندان درد باشید. اگرچه که با وجود عفونت یا پوسیدگی ، درد بر اثر دندان قروچه بدتر می شود.

3. پایین بودن سر هنگام دراز کشیدن در شب می تواند جزریان خون به سر را افزایش دهد و احساس دندان رد را ایجاد کند.

4. پوسیدگی نیز یکی از رایج ترین علت های دندان در در شب است. این پوسیدگی ممکن است حفره دندانی شما را سوراخ کند و حساسیت آن را به گرما و سرما بالا ببرد.

5. ترک دندانی نیز عاملی برای دندان درد در شب می باشد.

6. عفونت سینوسی نیز می تواند به دندان های فک بالا فشار وارد کند و دندان درد و فک درد را نیز ایجاد کند.

7. پولپیتیس نیز یکی از رایج ترین انواع دردهاست که یک عفونت جدی است و باعث التهاب ، ورم و فشار و درد خواهد شد.

8. گاهی اوقات نیز ممکن است که در طول روز آنقدر سرتان شلوغ باشد که اصلا متوجه دندان درد خود نشوید. در چنین حالتی فکر می کنید که دندان درد فقط شب ها در دهانتان ایجاد می شود. پس شب ها نیز باید سر خودتان را گرم کنید تا هرچه زودتر به پزشک مراجعه کرده و علت را بفهمید.

9. مواد غذایی که شب ها مخصوصا آخر وقت می خورید ، می تواند عاملی برای دندان درد شما در شب باشد. نوشیدنی های خنک ، اسیدی ، داغ یا با قند بالا در شب باعث سوزش و حساسیت بالای دندان شما می شود ؛ مخصوصا اگر به بیماری های لثه ، پوسیدگی دندان یا مشکلات دیگری مبتلا باشید.

درمان سریع درد دندان شبانه چیست

1 استفاد از دارو هایی که نسخه نمیخواهند مثل

استامینوفن (تیلنول) یا ایبوپروفن (Advil) یک روش سریع و ثابت شده برای کاهش درد و یا حتی درمان دندان درد است.

2 کمپرس سرد

یک کیسه پر از تکه های یخ و یا یک مشما پر از آب یخ میتواند به تسکین درد دندان کمک کند

3 بالا نگه داشتن سر

درد دندان با کاهش فشار خون دهان با بالا نگداشتن سر بهتر میشود.

4 شستشوی دهان با آب نمک

5 استفاده از چای نعنا

6 استفاده از سیر

سیر یک محصول بسیار رایج  در خانه ها است که از قدیم الایام برای کاهش درد دندان نیز مورد استفاده قرار میگرفته است. آلیسین (که ترکیب اصلی سیر است) اثر ضد باکتریایی خوبی دارد که ممکن است به از بین بردن باکتری های موجود در دهان که منجر به حفره و درد دندان میشوند بسیار موثر باشد

خود من هنگامی که دندانم درد میگیرد ابتدا خوب مسواک میزنم بعد از فلوراید استفاده میکنم و بعد سعی میکنم دندانی که درد بیشتری میکند را نخ دندان کنم.

منابع :

چرا دندان درد شب‌ها به سراغ‌مان می‌آید؟ | اقتصاد آنلاین https://www.eghtesadonline.com › 50... Translate this page Bahman 16, 1399 AP — در حالت درازکش وقتی فشار بر روی عروق بیشتر می شود، بر روی اعصاب مجاور نیز فشار وارد شده و احساس درد در دندان به وجود می آید. علاوه بر توضیح کلی ...  چرا دندان ها درد می گیرند و این درد در شب هنگام افزایش می یابد https://www.rayadentalclinic.com › د... Translate this page Khordad 22, 1399 AP — تحقیقات نشان میدهد که حدود 90% از بیمارانی که برای درمان درد دندان به مطب مراجعه می کنند دارای درد هایی با منشا دندانی می باشند. بنابراین وظیفه ...  علت دندان درد در شب: راه‌های درمان دندان درد هنگام خواب - دانیال روژ https://www.daniel-rouge.com › علت... Translate this page

هنگامی که مینای دندان شما به اندازه کافی نازک می‌شود، می‌تواند به آن‌ها آسیب برساند. یک دلیل دیگر اینکه به نظر می‌رسد درد هنگام تلاش برای خوابیدن بیشتر شده ...  چرا دندان درد شب ها به سراغمان می آید؟ - باشگاه خبرنگاران جوان https://www.yjc.news › news › چرا-دن... Translate this page Dey 5, 1390 AP — پس بر اساس همین مکانیسم است که بیماری که دچار درد شبانه دندان شده است، بجای خواب بلند میشود و قدم میزند. چراکه چون سرپا هست باعث کاهش فشار ...  دلیل شدید تر شدن درد دندان در شب چیست - کلینیک دندانپزشکی ... https://sheikhsadooghclinic.com › دل... Translate this page Azar 22, 1399 AP — در شب ها که خوابیده ایم فشار بیشتری بر روی رگ های سر اعمال میشود و این فشار دلیل اصلی تشدید درد دندان در شب است.  دندان درد شبانه - سابلیمیران https://www.sublimiran.com › night-t... Translate this page موقع خواب یا دراز کشیدن فشار زیادی به رگ ها وارد می شود. همین عامل باعث افزایش فشار در عروق ناحیه پالپ شده و فشار داخلی پالپ را زیاد می کند و منجر به درد ...

 چرا دندان درد شب ها به سراغمان می آید؟ - پارسی طب https://fa.parsiteb.com › چرا-دندان-درد... Translate this page احتمالا چنین دردهایی را تجربه نکرده اید (و امیدوارم که هیچ گاه هم تجربه نکنید)، ولی آیا هیچ می دانستید که درد دندان عموما در شب ها، هنگام خواب تشدید میشود؟ به ...  درمان دندان درد شبانه (9 راه برای کاهش درد دندان) - دکتر علیرضا ... https://www.dralirezakhadivi.com › د... Translate this page علل دندان درد چیست؟ چرا دندان درد میگیرد؟ — درد دندان یک درد آزاردهنده و حوصله سر بری است که معمولا در طول شب ها بیشتر حس میشود. زمانی که در طول شب ...

 علت دندان‌ درد در شب چیست؟ - دندانپزشکی دکتر یوسف بالوی پور https://yousefdentistry.com › مقالات Translate this page آیا فراغت ذهن و آرامش ما باعث می‌ شود که درد را بیشتر حس کنیم یا واقعاً ... بدیهی است که این فشار در ناحیه سر، بر اعصاب و عروق دندان‌ ها هم تأثیر می‌ گذارد. Missing: چرا ‎| Must include: چرا  چگونه دندان درد شبانه را کنترل کنیم؟ https://labkhandebartar.ir › دندان-درد-... Translate this page Ordibehesht 10, 1395 AP — چرا دندان درد در شب ها بیشتر است؟ ... برای همین است که بیماری که دندان درد دارد شب ها بلند می شود و برای خودش قدم می زند تاصبح شود

از کجا بفهمیم دندانمان نیاز به عصب کشی دارد ؟

تاج بازدید : 53 دوشنبه 15 شهريور 1400 : 17:7 نظرات ()

به طور کلی علائمی وجود دارد که اگر آن ها را داشته باشید به احتمال بالایی دندان شما پوسیدگی اش به عصب رسیده و نیاز به عصب کشی دارد.

اما چه میشود که پوسیدگی دندان به عصب میرسد.

بایدگفت ابتدا دندان بر اثر رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان مثل استفاده نادرست از مسواک یا کلا مسواک نزدن یا کم زدن و عدم استفاده از فلوراید(دهانشویه) و نخ دندان باعث پوسیدگی دندان میشود. که با ترمیم و پر کردن آن , مشکل دندان حل میشود اما اگر به موقع به دندانپزشکی برای حل پوسیدگی مراجعه نکنید پوسیدگی(عفونت) به عصب دندان میرسد و ریشه دندان پوسیده میشود آن موقع نیاز به عصب کشی دارید که هزینه آن بالاتر از پر کردن دندان است.

اما شاید بگویید حالا

اگر عصب کشی نکنم چه میشود

خطر بسیار بزرگتری دندان شما را تهدید میکند شاید بگویید این اخرین مرحله است و با قرص ها و پماد بیحسی دندان خود را تسکین میدهم اما اگر عصب کشی نکنید مرحله بعدی عفونت به لثه شما وارد میشود نیاز به جراحی لثه پیدا میکنید.

پیشنهاد خوب برای عصب کشی نکردن

اگر میخواهید عصب کشی نکنید بهترین راه پیشگیری است اگر هر 6 ماه به دندانپزشک مراجعه کنید در همان ابتدا مشکلات دندان شما به سادگی حل میشود اما اگر بخواهید این مسئله ساده را پشت گوش بندازید تک تک دندان های شما در معرض خطرات دندانی قرار خواهند گرفت

چه زمانی متوجه بشم که دندانم نیاز به عصب کشی دارد

 • چناچه دندان درد های طولانی و شدید دارید
 • چناچه دردهای شبانه دندان را تجربه می کنید
 • چناچه برای مدت زمانی بیش از دوهفته دندان هایتان به گرما و سرما حساس شده است
 • اگر شدت پوسیدگی دندانهایتان به حدی باشد که دندانها تغییر رنگ داده باشند (رنگ های تیره)
 • اگر دندان ورم کرده یا به قول معروف آبسه کرده باشد
 • اگر دندانتان لق شده باشد

مراحل یک عصب کشی

شاید هنگامی که می فهمیم دندانمان نیاز به عصب کشی دارد قدری نگران بشویم و یکی از نگرانی هایمان درد  ناشی از عصب کشی باشد. اما بدانید در صورتی که لثه شما عفونتی شدید نداشته باشد احتمالا با یک بی حسی موضعی دردی را حین و بعد از عب کشی حس نخواید کرد بنابراین اولین قدم قبل از شروع عصب کشی یک بی حسی موضعی است .

گاهی اوقات دندان پزشک برای کاهش درد مواد بی حسی را بعد از خالی کردن دندان پوسیده مستقیما در عصب خالی می کند. همچنین درد پس از عصب کشی می تواند توسط استفاده از مسکن های ساده نظیر استامینفون کدئین یا ژلوفن کاهش یابد.  سایر مراحل عصب کشی به شرح زیر است.

بی حسی یک دندان

 • خالی کردن دندان پوسیده

اولین قدم بعد از بی حسی برداشت پوسیدگی دندان است. این پوسیدگی معمولا تا نزدیک عصب ادامه دارد.

 • تمیز کردن کانال ریشه

باید توجه داشت مرحله تمیز کردن کانال ریشه مهمترین مرحله عصب کشی است و موفقیت یا شکست یک عصب کشی به این مرحله از عصب کشی بستگی دارد. تمیز کردن کانال ریشه با استفاده از عمل سمباده کشی در کانال دندان با استفاده از وسیله ای به نام روتاری صورت می گیرد. بعد از این مرحله نیاز به یک مرتبه رادیو گرافی می­باشد، تا دندان پزشک متوجه شود که کانال های دندانی به خوبی تمیز شده است یا نه.

استفاده از روتاری برای تمیز کردن کانال ریشه

 • پر کردن کانال ریشه
کامپوزیت و آمالگام

پر کردن کانال های ریشه با ماده ای به نام گوتا پرکا انجام می شود. این ماده با بافت انسانی سازگار است و  توسط رایوگرافی قابل مشاهده است. انجام رادیوگرافی بعد از پر کردن ریشه نیز توصیه می شود.

معمولا بعد از پر کردن ریشه دندان پانسمان شده و پر کردن موقت صورت می پذیرد ، دلیل این امر وقت گیر بودن مرحله عصب کشی است. در ثانی امکان ایجاد درد بعد از عصب کشی دندان پزشک را موظف می کند تا عمل پر کردن دندان را به جلسه دیگر واگذار کند.

 • پر کردن دندان

برای پر کردن دندان می توان از دو ماده آمالگام یا کامپوزیت استفاده کرد. آماگام یک ماده فلزی غیر همرنگ و کامپوزیت همرنگ دندان می باشد. معمولا مقاومت آمالگام از کامپوزیت بالاتر می باشد ولی برای دندان های جلویی به دلیل زیبای باید از کامپوزیت استفاده کرد.

منابع آیا دندان من به عصب کشی نیاز دارد

آیا دندان من نیاز به عصب کشی دارد؟ - کلینیک دندانپزشکی رایا https://www.rayadentalclinic.com › ع... Translate this page Khordad 22, 1399 AP — همانطور که گفتیم درد اولین علامت پوسیدگی عصب دندان است اما همیشه درد دندان نشانه آن نیست که دندان شما نیاز به عصب کشی دارد.  علائم نیاز دندان به درمان ریشه (عصب کشی) - دکتر بهناز قدسیان https://dr-ghodsian.com › علائم-نیاز... Translate this page Tir 23, 1397 AP — فهمیدن اینکه آیا یک دندان نیاز به درمان ریشه دارد همواره کار ساده‌ای نیست. برخی علائم و نشانه‌ها وجود دارند که مشخصه‌ی نیاز دندان به درمان ...  نشانه های دندان به عصب رسیده - دكتر سهیل آذرخش جراح و متخصص ... https://dr-azarakhsh.com › tag › نشا... Translate this page باید در نظر داشت که همه دندان دردها نیازی به درمان ریشه دندان ندارند، اما ... توسط اندودنتیست ها انجام می‌شود و تشخیص آن نیز به عهده این متخصصین قرار دارد.  این نشانه‌های هشداردهنده می‌گویند دندانتان نیاز به عصب کشی دارد https://www.yjc.news › ... › وبگردی Translate this page Tir 7, 1397 AP — علائمی که می گویند دندان نیاز به عصب کشی دارد و خود شما می توانید آنها را متوجه شوید عصب کشی دندان و درمان ریشه بعد از عصب کشی.  عصب کشی ( روت کانال دندان ) - دکتر بهاره سپهریان https://drsepehrian.com › عصب-کش... Translate this page عصب کشی یا روت کانال تراپی ( درمان ریشه دندان ) ، درمانی است که طی آن پالپ ... نوشتم که میپرسند : « دندانم که درد نمی کند ، پس چرا نیاز به عصب کشی دارد ؟»  عصب کشی دندان | علائم قبل از روت کانال یا درمان ریشه http://f-dentalclinic.ir › root-canal-co... Translate this page عصب کشی دندان چه موقع نیاز می شود؟ ۵ نشانه قبل از اینکه برای عصب کشی دندان اقدام کنید! یا حتی بفهمید که نیاز به انجام آن دارید برایتان آوردیم! Missing: دندانمان ‎| Must include: دندانمان  عصب کشی دندان و درمان ریشه - متخصص ارتودنسی دکتر جمیلیان https://jamilian.net › عصب-کشی-دندا... Translate this page Azar 27, 1399 AP — دندان نیاز به درمان سطحی ( پر کردن با کامپوزیت) دارد. اما اگر درمان انجام نشود، پوسیدگی گسترش پیدا می کند و عفونت وارد پالپ دندان ( بافت نرم ...  علائم دندان به عصب رسیده - Medgo https://medgo.co › blog › post › نشا... Translate this page به این معنی است که دندان عفونی شده و نیاز به درمان ریشه دارد. مراحل عصب کشی دندان. حساسیت طولانی‌مدت به گرما و سرما. افراد بسیار زیادی هستند که دندان‌های حساس ... Missing: دندانمان ‎| Must include: دندانمان  از کجا بدانیم دندان نیاز به عصب کشی دارد - مجله پزشکی http://pezeshkin.ir › دهان و دندان Translate this page Azar 30, 1395 AP — از کجا بدانیم دندان نیاز به عصب کشی دارد:بسیاری از افراد از عصب‌کشی می‌ترسند، چون فکر می‌کنند درد دارد. این در حالی است که درد عصب‌کشی فرق

همه چیز درباره دندان عقل و زمان کشیدن آن

تاج بازدید : 57 دوشنبه 15 شهريور 1400 : 15:18 نظرات ()

دندان عقل جزو دندان های اصلی بشمار نمی آید و در زمان بزرگسالی شروع به رشد میکند. تجربه شخصی خودم این بود که هر موقع با یک طرف دهان و دندانها بیشتر غذا میخوردم احساس میکردم این دندان بیشتر رشد میکند و برای به تاخیر انداختن رشد آن در زمان های مختلف با سمت دیگر دندان غذا میخوردم. اما بلاخره دندان عقل من رشد کردن و مجبور شدم آن را بکشم به دندانپزشکی مراجعه کردم و از من خواست که یک عکس opg از دندان ها بگیرم چون بیمه نداشتم آزاد حساب کردم و مبلغ 70 هزار تومان پرداخت کردم دوباره به دندانپزشک رفتم و در همان روز دندان عقل من را کشید.

درد کشیدن دندان عقل

برای شخص من کشیدن دندان عقل یک کار بسیار ساده بود دندانپزشک ابتدا برای من بی حسی تزریق کرد و بعد از 10 دقیقه در عرض مدت 2 دقیقه دندان عقل من را کشید. و ترس قبل از کشیدن آن از درد لحظه ای آن بیشتر بود و من تقریبا میتوانم بگویم دردی احساس نکردم.

بعد از کشیدن دندان تا شب نباید نوشیدنی و غذای داغ میخوردم و بیشتر مایعات سرد استفاده میکردم تا خون آن بند بیاید.

اما برای همه این کشیدن دندان آسان نیست برخی از دندان عقل ها ریشه بیسار زیادی دارند و یا نهفته هستند که حتما با جراحی باید خارج شوند. حالا شاید بگووید

 اگر دندان عقل را نکشم چه میشود؟

خب اولین خطر نکشیدن دندان بهمریختگی دندان ها دیگر است چرا که دندان عقل یک دندان اضافه است و در صورتی که آن را نکشید کل دندا هایتان نامرتب میشود

از مشکلات دیگر

دندان نهفته ممکن است باعث ایجاد ضایعاتی نظیر کیست و یا تومور در فک گردد و به همین جهت اغلب توصیه می شود این دندان ها قبل از سن 25 سالگی از دهان خارج شوند تا وقوع چنین عوارضی به حداقل ممکن کاهش یابد.( دندان های عقل معمولا در سن 17 تا 25 سالگی رویش می کنند رویش این دندانها ممکن است بصورت نرمال یعنی عمودی، و غیر نرمال یعنی افقی یا زاویه دار باشد. همچنین رویش ممکن است به صورت کامل یا نیمه روئیده و یا نهفته باشد .

منظور از دندان نهفته، دندانی است که عملا در استخوان فک وجود داشته اما قدرت رویش را نداشته باشد.) علاوه بر آن یک دندان نهفته ممکن است باعث پوسیدگی دندان مجاور شود و یا باعث التهاب و آماس اطراف تاج آن گردد، خود می تواند سبب آبسه لثه ای شود و یا ممکن است یک دندان نهفته عامل دردهای فکی و صورتی با منشا نا معلوم باشد. لذا امروزه متخصصین جراحی فک و صورت بر این عقیده اند که بهتر است دندانهای نهفته در سنین 15 تا 22 سالگی خارج شوند، خواه این دندان مشکلی را ایجاد کرده خواه ایجاد نکرده باشد.

نتیجه گیری

حتما بعد از احساس رشد دندان عقل به یک دندانپزشک مراجعه کنید و سعی کنید ان را بکشید چرا که عوارض بعدی آن,  به هزینه کشیدن دندان که قیمت کشیدن دندان عقل بین 400 تا 700 هزار تومان است نمی ارزد.

فیلم دندانپزشکی

فیلم کامل کشیدن دندان عقل و چگونگی انجام آن
چگونگی عصب کشی +فیلم


فیلم کامل چگونگی ایمپلنت

تعداد صفحات : 15

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 72
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 21
 • بازدید امروز : 107
 • باردید دیروز : 139
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 16
 • بازدید هفته : 246
 • بازدید ماه : 817
 • بازدید سال : 817
 • بازدید کلی : 66,581