loading...

مطب دندانپزشک اریا

دندانپزشک اریا برای انجام ایمپلنت ارتودنسی کامپوزیت پرکردن دندان پل زدن و سایر خدمات دندانپزشکی

اخبار دندانپزشکیبا این روش ها هزینه دندانپزشکی را کاهش دهید !


مراقبت از دندان ها نه تنها میتواند براي زيبايي هر كس مهم باشد بلكه از هزينه هاي اضافه مانند كشيدن دندان هاي پوسيده پر كردن وهزينه هاي سنگين تر جلوگيري ميكند با انجام چند نكته ساده ميتوانيد از بروز مشكلات دنداني جلوگيري كنيد و  هزینه دندانپزشکی را کاهش دهید ادامه مطلب


ایا ایمپلنت بهتر است یا بریج ؟ تفاوت ایمپلنت و بریج دندان چیست ؟

برای اینکه بفهمیم کدام یک بهتر است، باید تفاوت‌های این دو روش را در نظر بگیریم. اولین تفاوت این است که در روش بریج دندان، پیش‌شرط انجام آن این است که دندان‌های کناری به عنوان پایه‌ها مناسب باشند، در حالی که در ایمپلنت، این پیش‌شرط وجود ندارد.

در روش ایمپلنت، تنها پیش‌شرط لازم، استحکام و تراکم استخوان فک است و شرایط دندان‌های کناری تأثیری در تصمیم‌گیری دندانپزشک ندارد.

ایا ایمپلنت بهتر است یا بریج ؟ تفاوت ایمپلنت و بریج دندان چیست ؟

دومین تفاوت

در دوام این دو روش است. بریج در واقع نوعی روکش دندان است که دوام آن به دوام ریشه دندانی که به عنوان پایه انتخاب شده بستگی دارد.

ضمن اینکه کیفیت روکش نصب شده نیز در این امر بسیار تأثیرگذار است. در مقابل، روش ایمپلنت به عنوان یک جایگزین دائمی دندان‌های طبیعی معرفی می‌شود. به این معنا که در صورت سلامت فرد و رعایت بهداشت دهان و دندان و انجام اصولی ایمپلنت، این روش دوام بسیار

زیادی خواهد داشت.

سومین مسئله

تفاوت قیمت بریج دندان با ایمپلنت است. قیمت بریج دندان بسیار ارزان‌تر از قیمت ایمپلنت دندان است.

 

مشکلات بریج دندان

 

مشکلات بریج دندان بیشتر در تصاویر بریج دندان قابل مشاهده‌اند.

در این روش، یک روکش مانند یک پل بر روی حفره خالی دندان قرار می‌گیرد، بنابراین اقدامی برای پر کردن حفره و حفاظت از آن انجام نمی‌شود.

در نتیجه، به صورت ناخودآگاه پس از مدتی تحلیل فک اتفاق می‌افتد. همچنین اگر قالب‌گیری با دقت و حساسیت انجام نشود، روکش ممکن است به راحتی جدا شود.

جابه‌جایی یا به اصطلاح لق بودن روکش زمینه‌ساز پوسیدگی دندان‌های پایه بریج و در نتیجه عمر کوتاه‌تر آن می‌شود. علاوه بر آن، این روش مستلزم نصب پایه بر روی دندان‌های کناری است.

حتی اگر دندان‌های کناری کاملاً سالم باشند، دندانپزشک باید آنها را تراشیده و به عنوان پایه مورد استفاده قرار دهد.

 

مراقبت های بعد از ایمپلنت و کاشت دندان چیست ؟

تاج بازدید : 264 دوشنبه 27 شهریور 1402 : 11:31 نظرات (0)

مراقبت های بعد از ایمپلنت و کاشت دندان چیست ؟ بعد از اینکه شما ایمپلنت دندان انجام میدهید لازم است مراقبت های مناسبی انجام دهید اما اگر این مراقبت های را ندانید چطور میخواهید آن را رعایت کنید

پس دراینجا ما لیستی از مراقبت های قبل و بعد از ایمپلنت و کاشت دندان را برای شما اورده ایم تا خدایی ناکرده اتفاق بدی بعد از ایمپلنت دنان برای شما عزیزان نیافتد.

اگر دوست دارید بهترین متخصص ایمپلنت دندان با سالها سابقه را ببینید پیشنهاد میکنیم روی لینک زیر که لیست کامل مراکز ایمپلنت دندان در تهران هست کلیک کنید.

بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران کیست ؟

اصول مراقبت بعد از ایمپلنت دندان 

پس از انجام عمل کاشت و ایمپلنت دندان، برای حفظ و مراقبت از درمان و اطمینان از موفقیت آن، باید اقدامات مراقبتی خاصی را رعایت کنید. در ادامه به هر یک از این اقدامات مراقبتی بیشتر توضیح می‌دهیم:

 رعایت صد درصدی بهداشت دهان و دندان (بدون ایجاد فشار در ناحیه درمان)


   بعد از عمل کاشت و ایمپلنت دندان، باید بهداشت دهان و دندان خود را با دقت بالا رعایت کنید. این شامل مسواک زدن دقیق و دوره‌ای، استفاده از آب دهان و خلط کننده دهانی مناسب و پاکسازی دندان‌ها و دهان بعد از هر وعده غذایی است.

 خوردن به موقع داروهای تجویز شده


   پزشک شما ممکن است داروهایی را تجویز کرده باشد که باید به موقع و به دقت مصرف شوند. این داروها می‌توانند به کنترل درد، التهاب و جلوگیری از عفونت کمک کنند.

 عدم دستکاری محل درمان


   در هفته‌های اول بعد از ایمپلنت دندان، به منظور جلوگیری از آسیب به محل درمان و بهبود بهتر، نباید به طور زیادی محل درمان را لمسی کنید یا دستکاری کنید.

 عدم خوردن مواد غذایی سفت و سخت


   باید از خوردن مواد غذایی سفت و سخت پرهیز کنید تا به محل کاشت و ایمپلنت دندان زحمت نرود و احتمال خرابی وارد نشود.

عدم انجام فعالیت‌های سنگین و ورزشی در هفته‌های اول درمان


   در هفته‌های اول پس از عمل کاشت و ایمپلنت، بهتر است از انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین خودداری کنید تا از هرگونه فشار یا ضربه به ناحیه درمان جلوگیری کنید.

علاوه بر این موارد، می‌توانید با پیروی دقیق از دستورات و راهنمایی‌های پزشک، موفقیت در درمان کاشت و ایمپلنت دندان خود را تضمین کنید. همچنین، باید به هر گونه علامت یا عارضه ناشی از درمان توجه داشته و به پزشک خود اطلاع دهید.

ایا ایمپلنت دندان درد دارد ؟

تاج بازدید : 246 شنبه 25 شهریور 1402 : 12:26 نظرات (0)

ایا ایمپلنت دندان درد دارد ؟ بسیاری از بیماران برای درمان افتادگی دندان دوست دایند ایمپلنت کنند اما از درد آن هراس دارند . خب هر یک از خدمات دندانپزشکی به اندازه کم یا زیاد درد دارد اما اگر شما دندان نداشته باشید زشتی آن باعث درد روحی و در طولانی مدت به دلیل هضم نادرست غذا باعث درد های بعدی جسمی خواهد شد .

پس پیشنهاد میکنیم درد ایمپلنت که با بی حسی بسیار کم است را تحمل کنید تا از درد های دیگر بپرهیزید.

بخ قول معروف پیشگیری بهتر از درمان است .

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران کیست ؟ کلیک

تعریف درد دندان و ایمپلنت در دندانپزشکی 

ایا ایمپلنت دندان درد دارد ؟

عمل ایمپلنت دندان به طور کلی باید بگونه‌ای انجام شود که کمترین درد و ناراحتی برای بیمار ایجاد شود. اما، مانند هر جراحی دیگری، ممکن است بعد از انجام ایمپلنت دندان، برخی از افراد احساس درد، تورم، یا تحریک در ناحیه‌ی مورد جراحی کنند. این احساسات معمولاً ملایم بوده و با داروهای تجویزی توسط پزشک کنترل می‌شوند.

در زمان انجام عمل ایمپلنت دندان، بیمار عموماً تحت تأثیر بی حسی موضعی یا کلان دارویی قرار می‌گیرد تا از درد و ناراحتی جلوگیری شود. پس از اتمام عمل، ممکن است در طول چند روز اولیه پس از جراحی درد و تورم ملحوظی در ناحیه‌ی دهان تجربه کنید.

پزشک شما پس از انجام جراحی، دستورات مربوط به داروهای تسکین درد و توصیه‌های مراقبتی برای کاهش درد و ناراحتی را به شما خواهد داد. اگر درد یا علائم غیرعادی دیگری شدید باشد یا به طور پیشرونده ادامه داشته باشد، باید به پزشک خود اطلاع دهید تا مشکلات ممکن را ارزیابی کند.

0 تا 100 ایمپلنت دندان

بعد از بحث سوال ایا ایمپلنت دندان درد دارد ؟ و درد ایمپلنت و کاشت دندان بیشترین سوال درباره مراحل ایمپلنت دندان میباشد.

درجه‌ی درد یا ناراحتی که یک فرد ممکن است در طول و بعد از عمل ایمپلنت دندان تجربه کند، بستگی به متغیرهای گوناگونی دارد، از جمله:

1. **تجربه‌ی شخصی:** حساسیت به درد و تحمل ناراحتی در هر فرد ممکن است متفاوت باشد.

2. **توسط پزشک:** تجربه و مهارت پزشک که به کمک جلوگیری از درد و مدیریت آن پس از جراحی می‌آید.

3. **نوع جراحی:** نوع و مدل ایمپلنت، زمان و مراحل جراحی، و ابزارهای استفاده شده در عمل.

4. **نحوه‌ی برخورداری از درد:** مصرف داروها، پرهیز از فعالیت‌های خاص، نگهداری از تغذیه مناسب و استراحت درست.

در کل، بسیاری از افراد معمولاً پس از انجام جراحی ایمپلنت دندان، به کمک داروهای تسکین درد و دستورات پزشک، درد قابل تحملی تجربه می‌کنند. تا چند روز بعد از جراحی، ممکن است درد و تورم وجود داشته باشد که با گذشت زمان به تدریج کاهش می‌یابند.

اگر شما یا کسی که در حال بررسی یا برنامه‌ریزی برای انجام ایمپلنت دندان است، نگران درد یا ناراحتی هستید، بهتر است با پزشک خود به صورت مستقیم صحبت کنید تا اطلاعات دقیق‌تری در مورد وضعیت شما و چگونگی مدیریت درد دریافت کنید.

قیمت ایمپلنت و کاشت دندان در تهران چقدر است ؟

تاج بازدید : 258 شنبه 25 شهریور 1402 : 11:02 نظرات (0)

قیمت ایمپلنت و کاشت دندان در تهران چقدر است ؟  با سلام خدمت مخاطبان خوب اریا 24 بسیاری از شما سوال اصلی تان درباره هزینه و قیمت کاشت ایمپلنت از صفر تا صد شامل

قیمت هزینه دستمزد دکتر ایمپلنت میباشد.

شما میتوانید در لیتس متخصص ایمپلنت دندان بهترین دکتر ها و مراکز کاشت ایمپلنت در تهران رامشاهده کنید.

لیست بهترین متخصص ایمپلنت در تهران کلیک

قیمت و هزینه ایمپلنت دندان بر اساس هر برند چقدر است ؟

همانطور که میدانید در دندانپزشکی بر اساس اینکه از چه برند و مارکی برای هر خدمات دندانپزشکی استفاده میشود قیمت آن ممکن است متفاوت باشد.

دستمزد دکتر و فوق تخصص نیز با یکدیگر متفاوت است .

البته مراکزی و دکتر هایی که برند شده اند نیز قیمت بالاتری نیز دارند.

در جدول زیر میتوانید هزینه و قیمت صفر تا 100 1 واحد ایمپلنت و کاشت دندان را مشاهده کنید که بر اساس کشور سازند :

دسته بندی شده اند.

نام برند ایمپلنت هزینه ایمپلنت+ روکش pfm کشور سازنده
sewon medix 7.000.000 کره
biotem 10.000.000 کره
cis 8.000.000 کره
اشترومن iti (titanium) 12.000.000 سوئیس
Avest 9.000.000 کره
ایمپلنت ICX 10.000.000 آلمان
مگاژن 10.000.000 کره
Neodent 10.000.000 برزیل
IRES 12.000.000 سوئیس
ARGON 12.000.000 آلمان
اشترومن Acqua 12.000.000 سوئیس برزیل
اشترومن iti (SLActive) 24.000.000 سوئیس

از صفر تا 100 ایمپلنت و کاشت دندان چگونه انجام میشود ؟

بالاخره، بیایید درباره هر یک از این موضوعات توضیحاتی ارائه دهیم:

ایمپلنت دندان چیست؟

   ایمپلنت دندان یک روش جایگزینی دندان‌های کشیده یا از دست رفته است که از رویکرد پزشکی-دندانپزشکی برای جبران دندان از دست رفته استفاده می‌کند. این روش شامل وارد کردن یک پیچ (فیکسچر) به استخوان فک یا فکس، و سپس قرار دادن یک تاج (کاور دندان) روی این پیچ است. ایمپلنت دندان با دندان‌های طبیعی تفاوت‌هایی دارد، از جمله طول عمر بلندتر و استحکام بیشتر.

مراحل ایمپلنت دندان چگونه است؟

   مراحل ایمپلنت دندان شامل مراجعه به دندانپزشک و گرفتن مشاوره، کشیدن دندان‌ها (اگر لازم باشد)، کاشت فیکسچر در استخوان، پیوند استخوان (اگر لازم باشد)، قالب‌گیری و نصب اباتمنت ایمپلنت دندان، کاشت و قرار دادن هیلینگ یا تاج موقت، و در نهایت، جای گذاری تاج دائمی ایمپلنت است.

چقدر زمان می‌برد تا ایمپلنت دندان انجام شود؟

   زمان انجام ایمپلنت دندان بسته به شرایط هر فرد متفاوت است، ولی به طور کلی می‌تواند از 2 ماه تا 1 سال متغیر باشد. هر جلسه ایمپلنت در این دوره معمولاً 10 تا 45 دقیقه زمان می‌برد.

چه زمانی بعد از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت کرد؟

   در حدود 2 تا 4 ماه پس از کشیدن دندان‌ها، معمولاً بهترین زمان برای جایگذاری و قرار دادن ایمپلنت دندان است. این زمان ممکن است با توجه به سلامت استخوان فرد متفاوت باشد.

چقدر زمان می‌برد تا مراحل ایمپلنت دندان به پایان برسد؟

   همانطور که گفته شد، این مراحل معمولاً از 2 ماه تا 1 سال متغیر است، اما بسته به شرایط فرد ممکن است طولانی‌تر یا کوتاه‌تر باشد.

چقدر قیمت ایمپلنت دندان است؟

   قیمت ایمپلنت دندان متغیر است و بسته به نوع آن می‌تواند از 12,000,000 تا 30,000,000 تومان متفاوت باشد.

مزایا و عوارض ایمپلنت دندان

   مزایا:


   - طول عمر بالا
   - استحکام زیاد
   - دارای زیبایی طبیعی
   - پیشگیری از تحلیل لثه و استخوان

عوارض


   - خون‌ریزی در لثه
   - شل شدن ایمپلنت
   - ورود پایه‌ی ایمپلنت به حفره‌ی سینوس
   - ایجاد عفونت

تفاوت بریج دندان و ایمپلنت دندان چیست ؟

تاج بازدید : 276 دوشنبه 20 شهریور 1402 : 9:52 نظرات (0)

انواع بریج دندان

بریج بر پایه دندان طبیعی:


در مورد بریج دندان بر پایه دندان طبیعی، به ابتدای مقاله اشاره کرده‌ایم که این نوع بریج بر اساس دندان‌های طبیعی انجام می‌شود. در این روش، دندانپزشک دندان‌های کناری بیمار را تراشیده و از آنها به عنوان پایه برای بریج استفاده می‌کند. حتی اگر دندان‌های کناری به صورت کاملاً سالم باشند، تراشیدن و روکش آنها ضروری است.

در صورتی که در دندان‌های کناری پوسیدگی وجود داشته باشد، دندانپزشک ابتدا پوسیدگی را اصلاح می‌کند و در صورت وجود ریشه دندان مستحکم، از آن به عنوان پایه برای بریج استفاده می‌کند.

بریج بر پایه ایمپلنت:


روش بریج دندان بر پایه ایمپلنت نیز کارآیی دارد. در مواردی که بیمار چندین دندان را کاملاً از دست داده باشد، دندانپزشک ممکن است به بریج بر پایه ایمپلنت توصیه کند. این توصیه ممکن است به دلایل مختلف باشد. به عنوان مثال، دندانپزشک ممکن است تشخیص دهد که استخوان فک بیمار برای نصب چندین ایمپلنت مناسب نیست.

لذا به جای کاشت پایه جداگانه برای هر دندان، از روش بریج بر پایه ایمپلنت استفاده می‌کند. تفاوت اصلی بین بریج بر پایه ایمپلنت و بریج سنتی در پایه‌های آن است.

ایمپلنت دندان یا بریج دندان؟


سوالات متداول

آیا بریج دندان یک روش خوب است؟


بله، بریج دندان یک روش متداول، اقتصادی و کارآمد در زمینه دندانپزشکی است. با این حال، مهارت و تخصص دندانپزشک در انجام این روش، به ویژه در مراحل قالب‌گیری، استفاده از مواد با کیفیت و انتخاب روکش دائمی با اهمیت بسیار زیادی است.

برای تصمیم‌گیری در مورد استفاده از بریج دندان یا ایمپلنت برای دندان خود، بهتر است ابتدا یک دندانپزشک متخصص و قابل اعتماد پیدا کنید. پس از مشاوره با دندانپزشک متخصص، در صورت امکان بر اساس بودجه خود تصمیم‌گیری نمایید.

به یاد داشته باشید که قیمت ایمپلنت بسیار بیشتر از بریج دندان است. با این حال، ایمپلنت در مقایسه با بریج دندان، دارای دوام، کارایی بیشتر و قیمت بالاتری است.

برای تشخیص اینکه بریج دندان یا ایمپلنت کدام یک بهتر است، باید تفاوت‌های اساسی بین این دو روش را به دقت درک کنیم. اولین تفاوت این است که در انجام بریج دندان، امکان نصب پایه روی دندان‌های مجاور وجود دارد، در حالی که در روش ایمپلنت این پیش‌شرط وجود ندارد. در روش ایمپلنت، تنها پیش‌شرط مورد نیاز، استحکام و تراکم استخوان فک است و وضعیت دندان‌های کناری تأثیری در تصمیم دندانپزشک ندارد.

در دومین تفاوت، دوام این دو روش مورد نظر است.

بریج در واقع نوعی روکش دندان است که دوام آن به دوام ریشه دندانی که به عنوان پایه انتخاب می‌شود بستگی دارد. در این روش، کیفیت روکش نصب شده نیز تأثیرگذار است. در مقابل، روش ایمپلنت به عنوان جایگزین دائمی دندان‌های طبیعی معرفی می‌شود. این به معنای آن است که در صورت سلامت فرد و رعایت بهداشت دهان و دندان، ایمپلنت دارای دوام بسیار طولانی‌تری است.

تفاوت بریج و ایمپلنت

سومین تفاوت اصلی میان این دو روش مرتبط به قیمت آن‌ها است. بریج دندان به طور کلی ارزان‌تر از ایمپلنت دندان است.

در مورد مشکلات بریج دندان، باید اشاره کرد که این مشکلات بیشتر در تصاویر بریج دندان مشهود است. از جمله مشکلاتی که ممکن است به وجود آید، نداشتن اقدام برای پر کردن حفره‌ها و حفاظت از آنها است. این مسئله ممکن است منجر به تحلیل فک و عمر کوتاه‌تر بریج شود. همچنین، اگر قالب‌گیری به دقت انجام نشود، روکش ممکن است جایگاه مناسبی روی لثه نداشته باشد و به راحتی جدا شود.

همچنین، جابه‌جایی یا به عبارت دقیق‌تر "لق بودن" روکش ممکن است عوارضی را برای دندان‌های پایه بوجود آورده و عمر کوتاه‌تر آن را نسبت به ایمپلنت دندان داشته باشد.

به همین دلیل، بسیاری از دندانپزشکان در موارد از دست رفته، ایمپلنت را به عنوان یک گزینه اصولی‌تر و دائمی‌تر از بریج دندان در نظر می‌گیرند و تا جای ممکن از بریج استفاده نمی‌کنند.

منبع : مثلث انلاین

ادامه مقاله در لینک زیر :
https://www.mosalasonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-2/154896-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%AC-%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D9%85%D9%BE%D9%84%D9%86%D8%AA?pr=1

فیلم دندانپزشکی

فیلم کامل کشیدن دندان عقل و چگونگی انجام آن
چگونگی عصب کشی +فیلم


فیلم کامل چگونگی ایمپلنت

تعداد صفحات : 59

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 295
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 39
 • آی پی دیروز : 87
 • بازدید امروز : 377
 • باردید دیروز : 307
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 16
 • بازدید هفته : 4,663
 • بازدید ماه : 10,813
 • بازدید سال : 83,097
 • بازدید کلی : 222,201